Slavnost Všech svatých a Vzpomínka na všechny věrné zemřelé

28.10.2019 21:52

Slavnost Všech svatých je svátek, který připomíná všechny svaté, nejen ty, kteří jsou oficiálně kanonizovaní, ale také ty, o "jejichž svatosti neví kromě Boha nikdo". Mše svatá v kostele sv. Máří Magdalény bude v pátek 1.11. v 17.00, po ní se bude konat koncert. V sobotu 2.11. následuje Vzpomínka na všechny věrné zemřelé. Ve 14.30 proběhne pobožnost na hřbitově v Drahovicích, mše svatá v 17.00.

V tyto dny lze při návštěvě kteréhokoliv kostela získat plnomocné odpustky přivlastnitelné pouze duším v očistci. Kromě obvyklých podmínek (sv. zpověď, sv. přijímání, modlitba na úmysl Svatého otce a vyloučení veškeré náklonnosti k jakémukoliv hříchu, a to i všednímu) je podmínkou pomodlit se při návštěvě kostela modlitbu Páně a Vyznání víry.

Od 1. do 8. listopadu můžete získat plnomocné odpustky, přivlastnitelné jen duším v očistci, jestliže po splnění obvyklých podmínek navštívíte hřbitov a pomodlíte se tam třeba jen v duchu za zemřelé. V ostatních dnech lze při návštěvě hřbitova získat takovýmto způsobem odpustky částečné.
Svátost smíření není nutné přijímat každý den. Stačí ji vykonat před začátkem týdne modliteb za zemřelé, v jeho průběhu, nebo až v dalších dnech po jeho skončení. Svaté přijímání a modlitba na úmysl Svatého otce jsou nutné každý den, kdy chcete plnomocný odpustek získat.