Popeleční středou začíná Postní období

04.03.2019 23:01
Ve středu 6.3. je Popeleční středa a začátek Postního období. Toho dne se dodržuje půst zdrženlivosti od masa teplokrevných zvířat kromě ryb. Týká se křesťanů od 14 let. Dále půst újmy, což znamená najíst se dosyta pouze jednou v tento den, ostatní porce snížit na polovinu. Týká se křesťanů od 18 do 60 let, pokud nejsou nemocní. V kostele sv. Máří Magdalény se bude udílet na mši od 17 hodin popelec jako znamení pokání a obrácení. Popelec bude možné přijmout i během mší následující neděle. Každý pátek Postní doby bude v tomto kostele od 16.30 pobožnost křížové cesty.
Postní období představuje přípravu na Velikonoce. Trvá čtyřicet dní kromě nedělí, končí na Bílou sobotu. Nejde jen o zdrženlivost v jídle, ale spíše o modlitbu, pokání a almužnu.
 

 

Kontakt

Římskokatolická farnost u kostela Sv. Maří Magdaleny Děkanství Karlovy Vary nám. Svobody 217/2
Karlovy Vary
360 01
Tel.: 728 893 447
P. Miroslav Chlupsa O.Cr.
dekanstvi.kv@centrum.cz